1.

PANEL ÇİT

2.

TEL ÖRGÜ

3.

SPOR SAHALARI

4.

JİLETLİ TEL

5.

ÇİMÇİT

6.

HASIR TEL

7.

DİKENLİ TEL

IMG_8365.JPG

DİKENLİ

TEL

Dikenli Tel Nedir?

Dikenli tel, Tarla veya bahçelerde geçişi engellemek amacıyla kullanılan sivri uçlu galvaniz tellerdir. Galvaniz üzerine Pvc kaplama yapılarak uzun ömürlü hale getirilir. Dikenli tel tel topu genellikle 250 metreliktir.

Dikenli tel, üretimi kablo gibi olan fakat talep olmadığı sürece iletken olmayan maddelerden üretilerek maddenin sert olmasından yararlanılarak burgu yapılması sonucunda güvenlik artışı sağlayan tel sistemidir. Genel olarak bakıldığında sınır güvenliği ve bölgesel güvenlik oluşturmak adına tercih edilen çit sistemleridir denilebilir. Peki bu dikenli tellerin çeşitleri var mıdır? Tam olarak hangi alanlarda kullanılırlar ve fiyat skalası nedir? Dilerseniz gelin lafı daha fazla uzatmadan bu konuları ele alarak sizleri bilgilendirelim.

Dikenli Tel Kullanım Alanları

Dikenli teller temas edildiğinde ya da dikkat edilmediği takdirde can yakan ve insan sağlığını tehlikeye sokabilecek türdedir. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı dikenli tel sistemleri genel olarak güvenlik önlemi alınması gereken yerlerde ve sınır belirleme işlemi yapılması gereken yerlerde kullanılmaktadır. Dilerseniz bu konuyuda daha net anlaşılabilir hale getirmek için listeleyerek anlatım yapalım.

  • Kamu kurum ve kurumlarında

  • Hapishanelerde

  • Ruh ve sinir hastalıkları hastanelerinde.

  • Bina, Apartman ve Sitelerde

  • Havaalanı ve demiryolu alanlarının çevresinde

  • Askeri alanlarda

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi daha çok kesinlikle geçilmesinin izin verilmediği alanlarda dikenli tel sistemleri kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra dikenli tel sistemleri daha çok çit, duvar gibi ürünlerinde üzerine uygulanır. Bunun sebebi ise insanlar duvar ya da klasik çit sistemlerini bir şekil de tırmanabiliyor olmalarıdır.

Bu durumun önüne geçebilmek için klasik tel ve çit ürünlerinin üzerine dikenli tel uygulaması yapılarak geçiş neredeyse tamamen engellenmiş hale getirilir. Uzun soluklu kullanım ömürleri sayesinde yüzlerce alanda günümüzde dahi halen kullanılmaktadır.